09120201137 info@iespresso.ir
جمعه, آبان ۲۴, ۱۳۹۸
کافی شاپ
دکوراسیون کافی شاپکافی شاپ

از یک کافی شاپ خوب چه انتظاراتی دارید؟

399بازدیدها

دلیل اینکه یک کافی شاپ را جزو مکان هایی که ترجیح دهیم به آن سر بزنیم و یا آن را به دیگران معرفی کنیم تنها منو و طعم نوشیدنی ها و دیگر خوراکی های آن نیست. بلکه در بسیاری از موارد، دیگران را با این جمله ها “خیلی فضاش قشنگه! دکوراسیون خیلی خوبی داره! فضاش جون میده واسه عکاسی و …” برای سر زدن به آن مکان ترغیب می کنیم.

فضا و محیط کافی شاپ ها امروزه یکی از مهم ترین دلایل جذب مخاطب و مشتری است. برای اینکه بتوانیم دکوراسیون جالبی برای جذب مخاطب داشته باشیم توجه به چند نکته را الزامی می دانیم. دکوراسیون داخلی کافی شاپ ها بر پایه ی سه سبک سنتی یا همان کلاسیک، مدرن و صنعتی است.

کافی شاپ های صنعتی

در کافه های صنعتی هدف خدمات دهی بالا برای سیل کثیری از مشتریان است که موجب سود دهی بالا می شود. شاید بتوان کافه های بیرون بر را جزئی از کافه های صنعتی قلمداد کرد. کافه هایی که درآمد بیشتر و مشتری بیشتر در آنها حرف اول را میزند.

کافی شاپ های کلاسیک

سبک کلاسیک را شاید بتوان به کافه های اروپای قدیم و یا خانه های سنتی ایرانی پیوند زد. عموما فضای این کافه ها آرام و دلنشین بوده و فضایی است که آدم را به دوران گذشته و خاطراتش می برد. در دکوراسیون این نوع کافی شاپ ها ممکن است تنها از المان های کوچکی مانند رادیو، قیچی های قدیمی، چرتکه و یا بخشی از خاطره ها که در دکور می گنجند و کاربردی هستند مانند صندلی های لهستانی، چراغ ها و لامپ های سنتی، لیوان ها و ظروف با طرح های قدیمی استفاده کرد.

کافی شاپ های مدرن

اما چیزی که به عنوان سبک مدرن تلقی می شود جای بحث بسیار دارد. کافه های مدرن معمولا سبک های خاص و خلاقانه بسیاری دارند. در بسیاری از این کافه ها تم هایی استفاده می شود که با نام کافه مطابقت دارند. به طور مثال کافه ای که نام آن دریا است، از دکوراسیونی با تم دریا استفاده کرده و در دیوارها و میز و جای جای کافه المان هایی مانند ماهی، صدف و یا حتی تیوپ نجات و لنگر و دکل کشتی را می توان مشاهده کرد.

نکته ای که در تمام اینها حائز اهمیت است وجود خلاقیت می باشد. هر کسی می تواند از خلاقیت برای جذب مشتری استفاده کند. از هر چیز ساده ای گرفته تا خرج های سنگین ممکن است شامل خلاقیت شود. اما در کنار دکوراسیون داخلی، تهویه و نوع موزیک نیز اهمیت ویژه ای دارند.

از یک کافی شاپ خوب چه انتظاراتی دارید؟

اگر تهویه کافی شاپ خوب نباشد، افراد مراجعه کننده پس از مدتی احساس خفگی خواهند کرد و اگر از تمام المان ها و سفارشات خود نیز لذت ببرند، بسیار ممکن است به همین دلیل کافی شاپ شما را ترک کنند. بنابراین به تهویه و هوایی که در کافی شاپ شما جریان دارد بسیار اهمیت دهید.

عوامل زیادی در کنار هم باعث جذب مشتری و حرفه ای شناخته شدن کافی شاپ می شود. اگر تمامی این عوامل به خوبی در کنار هم قرار گیرند، قطعا بهترین مکان را برای شما خواهند ساخت. این عوامل عبارتند از: منوی خوب و ارائه ی بهترین قهوه ها و نوشیدینی ها، خوش برخوردی و خوشرویی کارکنان، دیزاین خوب و دکوراسیون جذاب و خلاقانه، تهویه و نور مناسب، ساعت کاری مناسب و موسیقی باب میل مشتری. در نهایت برای جذب مشتری در ابتدای کار بهترین روش تبلیغات است. در بخش دیدگاه ها منتظر نظرات و ایده های شما برای ساختن یک کافی شاپ شیک و مشتری پسند هستیم.

دیدگاه خود را ثبت کنید

15 + سیزده =