09120201137 info@iespresso.ir
جمعه, آبان ۲۴, ۱۳۹۸
دکور کافه
دکوراسیون کافی شاپکافی شاپ

انواع دکور کافی شاپ

76بازدیدها

طراحی دکوراسیون کافی شاپ با ایده های طراحی نو و خلاقانه را باهم بررسی کنیم .

در طراحی دکور کافی شاپ هنگ کنگ از چوب های کاج در دو رنگ ، گیاهان و لامپ های صنعتی کارخانه که عتیقه هستند استفاده شده است

ورودی جلوی کافی شاپ به خیابان باز میشود و به وسیله یک در دو طرفه مشکی که توسط یک فرم چوبی احاطه میشود تعریف می گردد .

صندلی های سفارشی طرحی شده چوبی با کوسن های نارنجی رنگ زیر یک آرم چوبی سه بعدی قرار گرفته است .یک بونسای سبز رنگ با کمی کوکتی(نام گیاه) حسی از رنگ طبیعت را به شمایل این صندلی ها در این حیات خلوت داخلی خارجی می دهد .

در کنار صندلی ها در نیمه جلویی ،سرویس بار وجود دارد .آجرهای مشکی و پیشخوان سفید رنگ توسط فرم های مشکی که با ورودی کافی شاپ هماهنگ هستند احاطه شده است .در دیگر انتهای بار و مخالف جهت نیمکت های استراحت ،دو عدد میز چوبی با نیمکت وجود دارد .

نمونه دیگر طراحی کافی شاپ با الهام گیری از جزیره زیبای ججو

دکوراسیون داخلی کافی شاپ با هدف جایگذاری اشیاء نامتعارف و غیرمعمولی آغازشد، اشیایی که حس و حال جزیره ججو چین را در خود دارند. معمار این کافه درباره الهام گیری از این جزیره می گوید : مدت ها پیش برای اولین بار وارد این جزیره شدم. احساس بسیار خوبی در زیر آسمان آفتابی داشتم. همه ی ما جذب رنگ دریا و مناظر اطراف شده بودیم. طولی نکشید که تک تک افراد شروع به تحسین کردن این جزیره کردند، تک تک جزئیات فریبنده بود و نظر هرکس را جلب می کرد. پیچیدن باد در نیزارهای اطراف صحنه بسیار زیبایی ایجاد کرده بود. با آرل در ادامه همراه باشید…
توصیف جزیره جوجو از زبان معمار
اما جزیره زیبا ججو مشکلات خاص خود را دارد. تعداد زیادی کافی شاپ و مغازه در این محیط تاسیس شده است، از برندهای بزرگ تا برندهای کوچک محلی، هر فروشگاه یک کافه به شمار می آید. احتمالا این پدیده مربوط به سبک زندگی مردم این منطقه است.
ارزش زمین در این منطقه N برابر افزایش یافته است و این روند هنوز ادامه دارد. به خاطر این شرایط و چرخه ی اجتماعی، ساختمان ها بدون قاعده و قانون خاصی ساخته می شوند. مرکز شهر ججو مانند یک شهر جدید در حال ساخت است. خوشبختانه، هنوز کوه های کوچک و اقیانوس نزدیک هستند و حس حضور در طبیعت وجود دارد و از بین نرفته است.
طراحی این کافه برگرفته از جزیره و ایده و نظر کارفرماست که برنامه ریزی آن زمان زیادی نبرد.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

چهار × سه =