09120201137 info@iespresso.ir
پنجشنبه, آبان ۲۳, ۱۳۹۸
کافی شاپ

باید هایی برای راه اندازی کافی شاپ

390بازدیدها

اگر قصد افتتاح و راه اندازی کافی شاپ را دارید، عجله نکنید. باید هایی در رابطه با افتتاح یک کافی شاپ خوب را بخوانید. این مطالب کمک میکند تا آغازگر یک کافه ای خوب و حرفه ای با درآمدی قابل قبول باشید. اگر چه کافی شاپ یک نوع بیزینس تلقی می شود و رشد روز افزون آن قابل توجه است. اما چیزی که در اینجا باعث برد شما می شود توجه به یک سری نکات ساده و اساسی است.

برنامه منسجم داشته باشید

برای شروع هر کاری ابتدا داشتن یک برنامه هدفمند و منسجم لازم است. افتتاح کافی شاپ نیز از این موضوع مستثنی نیست. در این برنامه باید جزئیات کارتان مشخص شود. برای رسیدن به جزئیات طرح نیاز به یک طرح کلی دارید. ابتدا چهارچوب طرح را مشخص کنید و سپس به جزئیات آن بپردازید. اینکه می خواهید دقیقا چه کاری کنید؟ چگونه سودآوری داشته باشید؟ در بازار رقابت چه کارهایی کنید؟ برای پیشرفت و توسعه چه طرح هایی دارید و استراتژی های بهبود دهنده برای رسیدن به اهداف بلند مدت و کوتاه مدتتان چیست؟ با این کار شما می توانید ایده ی تجاری خوبی را بدست بیاورید و بازار و مشتری های خودتان را بررسی کنید.

حتما بخوانید: حرفه ای اسپرسو بنوشید

مکانی مناسب انتخاب کنید

برای افتتاح یک کافی شاپ قطعا نیازمند مکانی مناسب هستید. بهترین مکان از نظر موقعیت مکانی است مرکزی، یعنی جایی که مردم نوعا با هم قرار می‌گذارند و همچنین فضایی که چشم‌نواز باشد. می توانید متناسب با مکان و نوع کافه ی افتتاحی خود را نیز مشخص کنید. و یا برعکس، اگر به دنبال افتتاح کافه کتاب هستید به سراغ بازار های کتاب یا مکان های فرهنگی مانند کتابخانه ها و … بگردید. اگر می خواهید کافه ای بیرون بر داشته باشید نزدیک ساختمان های ادارات بهترین مکان برای احداث کافی شاپ است.

باید هایی برای راه اندازی کافی شاپ

نقشه کافی شاپ

شما باید مانند یک مهندس عمران فضای درونی کافی شاپ را تجسم کنید و آن را بکشید. فضای لازم برای چیدمان میز و صندلی، قسمت بار، سرویس بهداشتی و تمام اینها باید در مکانی مناسب قرار داشته باشند. اگر نمی توانید این مکان را تجسم کنید از سرک کشیدن به کافه ها و ایده گرفتن از آنها خودداری نکنید.

بهتر است بدانید: از یک کافی شاپ خوب چه انتظاراتی دارید؟

بایدهایی برای راه اندازی کافی شاپ

تجهیز مکان

بعد از انتخاب مکان مناسب و نوع کافه ای که میخواهید افتتاح کنید باید به فکر تجهیز کافه باشید. شما به وسایل مختلف نیاز دارید که با قیمت های متفاوتی در بازار وجود دارند. سعی کنید برای چیزی که میخرید همانقدر هزینه کنید که ارزشش را دارد. تجهیز کافی شاپتان با وسایل مورد نیاز باریستا این فرصت را میدهد که مشتری جذب کنید. اگر محیط کارتان زیبا باشد و یا از صندلی های گران قیمت استفاده کرده باشید اما آنچه به عنوان سفارش مشتری در مقابلش قرار می دهید بی کیفیت باشد؛ تمام برنامه های شما اجرا نشده است.

استخدام کارکنانی خوب

در درجه ی اول شما به یک کافی من با تجربه و خبره نیاز دارید تا هر آنچه در منوی شما است را تهیه کند. در کنار باریستا شما نیاز به مدیر، صندوق دار، کارسون و نظافتچی دارید. با توجه به معیار های رفتاری، اخلاقی، میزان تحصیلات و سابقه ی کار ( اگه مد نظرتان است ) می توانید افراد مد نظرتان را استخدام کنید. اگر فک میکنید با مسائل حسابداری پیچیده ای مواجه خواهید شد می توانید یک حسابدار استخدام کنید و یا صندوقدار یا مدیر و حسابدارتان را یکی کنید.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را مطالعه فرمایید: کیفیت آب، مهمترین عامل در کیفیت قهوه

باید هایی برای راه اندازی کافی شاپ

تبلیغات راه موثر در جذب مشتری

بهتر از قبل از افتتاح کافی شاپ بازاریابی را شروع کنید تا در روز افتتاحیه شاهد سیل عظیمی از مشتری ها باشید. آن هم مشتری هایی که بعد ها دائمی می شوند. راه های تبلیغات متنوع و گسترده هستند. شما میتوانید در مکانی عمومی غرفه بگیرید و قهوه ی رایگان توزیع کنید. اگر چیزی برای ارئه داشته باشید مطمئنا در همان قهوه ی رایگان نمود پیدا خواهد کرد. در فضاهای مجازی صفحه و کانال داشته باشید و بعد از افتتاحیه اطلاع رسانی های دقیق انجام دهید. در تبلیغاتتان خلاق باشید.

دکوراسیون خوب داشته باشید

اگر نمی توانید برای کافی شاپ مورد نظرتان از یک معمار کمک بگیرید، با الهام گرفتن و سرچ کردن میتوانید با ساده ترین کارها به دکوراسیون داخلی ایده آل برسید. حتی می توانید در این راه خلاقیت نیز داشته باشید و یا از وسایل بازیافتی و دکوپاژ استفاده کنید. متناسب با کافه ای که میخواهید افتتاح کنید سبک ها را بشناسید. نباید تنها دکوراسیون داخلی مد نظر گرفته شود. شما باید به زیبایی بیرونی مکانی که در دست دارید نیز توجه کنید.

باید هایی برای راه اندازی یک کافی شاپ

خلاقیت داشته باشید

بعد از افتتاح کافی شاپ شما در کنار ارائه ی سرویس کامل و درست، باید برخورد محترمانه و خوبی نیز داشته باشید. اما همه ی اینها کافی نیست. به دلیل رقابت بالا در بین کافی شاپ ها شما باید بی نهایت خلاق باشید. میتوانید گاهی مهمان های ویژه ای به کافه دعوت کنید و حضور این مهمان را به مشتریان خود اطلاع دهید. یا میتوانید موسیقی ای زنده و متفاوت داشته باشید. خوراکی ای ویژه به منو اضافه کنید و هر کاری که به نظرتان باعث پیروزی در این رقابت می شود.

پیشنهاد ویژه: آیا با قهوه می توان برق تولید کرد؟؟

دیدگاه خود را ثبت کنید

20 + چهار =