09120201137 info@iespresso.ir
پنجشنبه, آبان ۲۳, ۱۳۹۸
بهترین منو را در کافی شاپ ببینید
کافی شاپ

بهترین منو را در کافی شاپ ببینید

365بازدیدها

برای تهیه منوی کافی شاپ شما با چندین فاکتور مواجه هستید. این عمل کار شما را بسیار سخت خواهد کرد. منو شما علاوه بر داشتن جذابیت و زیبایی باید شامل خوراکی هایی باشد که شما در کافه حاضر می کنید.

گام اول

نوشیدنی ها و دیگر موارد را طبقه بندی کنید. شاید بارها برایتان پیش آمده باشد که هنگام انتخابتان از یک منو در کافی شاپی باریستا یا گارسون به شما می گوید در حال حاضر سفارش شما را نمی تواند تهیه کند. این اتفاق برای یک کافی شاپ خوب و حرفه ای فوق العاده تاسف بار است. پس بهتر است لیستی از خوراکی هایی که می خواهید در منو داشته باشید را تهیه کنید. بررسی کنید که اینها را می توانید در کدام روزها تهیه کنید. اگر با نوشیدنی ها و … ای مواجه خواهید شد که در روزهای خاصی از هفته می توانید آنها را آماده کنید، می توانید آنها را در منوی روز جای دهید.

لازم نیست حتما منوی کاغذی داشته باشید. شما می توانید از تابلوهای منو که در بیشتر اغذیه ها شاهد آن هستید استفاده کنید. اما این تابلو ها باید متناسب با دکوراسیونتان باشد. معمولا از تخته سیاه برای این منظور استفاده می کنند.

بیشتر بدانید: از یک کافی شاپ خوب چه انتظاراتی دارید؟

نوشیدنی های الزامی کافی شاپ

نوشیدنی هایی که در منو اکثر و یا شاید بشود گفت تمامی کافی شاپ ها می توانید ببینید شامل موارد زیر هستند:

نوشیدنی‌های پایه ی اسپرسو (امریکانو، لاته، کاپوچینو،ماکیاتو و …)

قهوه‌های دمی مثل فرنچ پرس و …

نوشیدنی‌های گرم دیگر مانند چای، انواع دم‌نوش، هات چاکلت و …

نوشیدنی‌های سرد مانند شیک‌ها، اسموتی‌ها، آبمیوه‌ها، کوکتل‌ها و …

در منوی شما حتما باید این نوشیدنی ها وجود داشته باشد. در واقع اینها نوشیدنی های اصلی یک کافی شاپ است. در کنار اینها می توانید دیگر گزینه ها را وارد منو کنید و یا خلاقیت نام ها را به کارببرید.

حتما بخوانید: باید هایی برای راه اندازی کافی شاپ

بهترین منو را در کافی شاپ ببینید

منو

هر چند بار در سال سعی کنید منوتان را به روز کنید و محصولات جدید را در منو بگنجانید. از طراحی و زیباسازی منوتان قافل نشوید. شما می توانید منو خلاقانه داشته باشید. مثلا می توانید از منو های کتابی با جلد های متفاوت و جذاب استفاده کنید. در این زمینه بسیار می توانید خلاق باشید. سعی کنید حتما قیمت ها را در منو بگنجانید. این کار به مشتری اطمینان انتخاب خواهد داد. همینطور باعث می شود مشتری بداند چه مقدار هزینه خواهد کرد و شما پول بیشتری از آن نخواهید گرفت.

پیشنهاد می کنیم مطالعه نمایید: اسپرسو ماکیاتو دم کنید

طراحی منوی

شما می توانید منو تان را به اشکال مختلف طراحی کنید. بحث خلاقیت در این زمینه بسیار داغ است. حتی می توانید منو دیواری داشته باشید. منو شما میتواند چندین برگ داشته باشد و یا شامل یک برگ شود. همچنین می توانید از تبلت هایی که صفحه ی منو دارند و در اختیار مشتری قرار میگیرند استفاده کنید.

پیشنهاد ویژه: می رویم کافی شاپ ، حرفه ای قهوه بخوریم

داشتن یک منوی خوب بخشی از هویت کافه ی شماست. شاید این بخش کوچک چندان به چشم نیاید. اما با جذاب کردن آن می توانید دل مشتریان را بربایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

یک × یک =