09120201137 info@iespresso.ir
شنبه, خرداد ۵, ۱۳۹۸
دلونگی ، قهوه سازی منحصر به فرد
دستگاه اسپرسو

دلونگی ، قهوه سازی منحصر به فرد

145بازدیدها

اگر قصد کار با قهوه ساز دلونگی را دارید، ما برایتان بهترین نکات را خواهیم گفت. دستگاه قهوه ساز دلونگی برای تهیه ی قهوه و گرم کردن مجدد نوشیدنی ها تولید شده است . این دستگاه تنها برای استفاده در منزل طراحی شده است و برای استفاده ی دیگر نامناسب و خطرناک است. برای نصب دستگاه قهوه ساز دولنگی آن را روی سطح کار صاف، به دور از شیر آب و سینک قرار دهید . باید دقت شود ولتاژ برق مصرفی با ولتاژ دستگاه یکسان باشد. هیچگاه دستگاه را در محیطی که دمای آن ممکن است به صفر درجه سانتی گراد و کمتر از آن برسد قرار ندهید ، اگر آب داخل دستگاه یخ بزند ممکن است دستگاه آسیب ببیند.

حالا با قهوه ساز دلونگی اسپرسو بسازیم

طرز کار با این دستگاه برای درست کردن اسپرسو بسیار ساده است. کافی است مراحل زیر را طی کنید . در ابتدا درپوش مخزن آب را به سمت چپ بچرخانید و باز کنید. با استفاده از ظرف های مشخص مطابق مقادیر گفته شده در دفترچه راهنما یا مندرجات روی ظرف آب درون مخزن بریزید. از مقادیر نشان داده شده آب بیشتر نریزید چرا که ممکن است باعث نقص عملکرد دستگاه شود. هنگام پر کردن مخزن از خاموش بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید. حالا درپوش مخزن را به سمت راست بچرخانید و درب دستگاه را ببندید. فیلتر قهوه را در نگهدارنده ی فیلتر قرار دهید . قهوه را به صورت یکنواخت در صافی بریزید . مطابق دیگر قهوه ساز ها از قهوه با درجه آسیاب متوسط استفاده کنید. از قهوه ی بیش از حد آسیاب شده استفاده نکنید چرا که ممکن است موجب مسدود شدن منافذ فیلتر میگردد. قهوه ی موکا نیز برای این مرحله مناسب است.

حتما بدانید: از یک کافی شاپ خوب چه انتظاراتی دارید؟

قهوه ی اضافی را از لبه های صافی بردارید . برای اتصال نگهدارنده فیلتر به دستگاه، نگهدارنده را در زیر خروجی مخزن قرار دهید. در این حالت نگهدارنده ی فیلتر را به سمت بالا فشار دهید و همزمان آن را تا جایی که امکان دارد به سمت چپ بچرخانید . مهم نیست که دستگیره ی نگهدارنده ی فیلتر درست در وسط دستگاه قرار بگیرد. مهم این است که نگهدارنده ی فیلتر در جایش محکم شده باشد. ظرف درپوشدار باید طوی در نگهدارنده ی فیلتر قرار گیرد که خروجی سر لوله در داخل دهانه ی پارچ باشد. از تنظیم گر بخار اطمینان حاصل کنید که در حالت خاموش باشد. اگر دستگاه شما دارای تنظیم گر جریان است، اهرم تنظیم گر را در یکی از حالت های رقیق، متوسط و غلیظ متناسب با علاقه خود، قرار دهید. بعد از سپری کردن تمام این مراحل دستگاه را روشن کنید تا دستگاه پس از سه دقیقه قهوه ی مورد نظر شما را حاضر کند. در زمانی که مخزن داغ است باز کردن درپوش مخزن ممکن نیست و درپوش بدون اینکه باز شود میچرخد. اگر به هر دلیلی مجبور به بازکردن درب مخزن شدید ابتدا بخار درون مخزن را تخلیه کنید.

دلونگی ، قهوه سازی منحصر به فرد

اسراف نکنیم

ظرف مخصوص را برای ۲ یا ۴ فنجان قهوه میتوان استفاده کرد. اگر میخواهید تنها دو فنجان قهوه آماده کنید پس بهتر است اسراف نکنید و تعدیلگر را روی بخش پایینی نگهدارنده ی صافی قرار دهید . دو فنجان را مستقیما زیر سر لوله ها گذاشته و از تماشای ریختن قهوه در فنجان لذت ببرید.

بخوانید: از قهوه جوش موکا استفاده کنید

کاپوچینو میل دارید؟

همانطور که میدانید کاپوچینو، اسپرسویی است که کف شیر روی آن از طریق حرارت دادن شیر به دست آمده است. برای تهیه ی آن با استفاده از دستگاه قهوه ساز دلونگی از دستور العمل زیر استفاده کنید . مقدار مورد نیاز شیر در ظرف بریزید؛ بهترین نتیجه را استفاده از شیر کم چرب تازه که در دمای یخچالی است به ما میدهد. شیر را در ظرفی بزرگ که گنجایش سه برابر حجم شیر مصرفی را دارد بریزید. در دستگاه هایی که تنظیم گر جریان دارند طبق طرز تهیه ی اسپرسو که پیشتر مطرح شد عمل کنید. اما میزان آبی که برای تهیه ی کاپوچینو لازم است بیشتر از آب مورد نیاز برای تهیه ی اسپرسو است. زیرا تولید بخار برای آماده کردن کف شیر لازم است . بنابر این توصیه میگردد تنظیم گر را بر روی موقعیت متوسط قرار دهید. هنگامی که علامت درجه به دو رسید عملکرد کاپوچینو را انتخاب کنید.

لطفا بخوانید: لاته، فنجانی زیبا از قهوه

زمانی که خروج قهوه از نگهدارنده ی فیلتر متوقف شد، سرلوله ی بخار را در شیر قرار دهید. به طوری که دهانه ی سرلوله زیر سطح شیر قرار گیرد. تنظیمگر بخار را به سمت چپ بچرخانید و دریجه اطمینان را باز کنید. ظرف را در زیر سرلوله ی بخار به سمت بالا و پایین حرکت دهید، اینکار باعث میشود حداکثر میزان کف شیر ایجاد شود . تا تخلیه ی کامل بخار درون مخزن به کف شیر سازی ادامه دهید. سپس تنظیمگر بخار را به سمت چپ بچرخانید تا دریچه ی اطمینان بسته شود و کلید روشن خاموش را در موقعیت خاموش بگذارید. همیشه پس از استفاده از دستگاه بخار باقی مانده در دستگاه را تخلیه کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

پانزده − 13 =