09120201137 info@iespresso.ir
پنجشنبه, آبان ۲۳, ۱۳۹۸
ردپای قهوه و اسپرسو
قهوه

رد پای قهوه و اسپرسو

499بازدیدها

آیا با اسپرسو می توان نوشیدنی گرم دیگری هم تهیه کرد؟ اگر یکی از طرفداران قهوه و اسپرسو هستید، حتما اکثر نوشیدنی ها و خوراکی هایی را که با اسپرسو و قهوه درست می شوند امتحان کرده اید. از کاپوچینو و لاته گرفته تا شکلات تلخ و بستنی و کیک نسکافه ای. در یک کافی شاپ با منویی رو به رو خواهید شد که ردپای اسپرسو و قهوه در اکثر خوراکی هایش دیده می شود. بیایید از نزدیک تر این ردپاها را بررسی کنیم. در منوی یک کافی شاپ شاید با این کلمات رو به رو شوید و از وجود محتوای قهوه و اسپرسویی آنها با خبر نباشید.

آفوگاتو (اسپرسو + بستنی وانیل) چیست؟

یکی از مشتقات اسپرسو، آفوگاتو “Affogato” است. معنی آن به ایتالیایی یعنی غرق شده. آفوگاتو یا قهوه بستنی، یک نوشیدنی داغ است که از یک یا دو شات اسپرسو به همراه بستنی وانیلی درست می شود. برای تهیه ی این نوشیدنی ابتدا اسکوپ‌های بستنی را داخل لیوان ریخته و سپس اسپرسویی را که از قبل تهیه کرده را بر روی بستنی میریزیم.

آمریکانو (اسپرسو + مقداری آب) چیست؟

قهوه ای است که یک سرباز آمریکایی در جنگ جهانی دوم ساخته است. این سرباز با ترکیب آب و قهوه بر اساس ذائقه ی خود قهوه ای را ایجاد کرد که امروزه در آمریکا و اروپا طرفداران خاص خود را دارد. برای تهیه ی آمریکانو به همان نسبتی که قهوه اسپرسو آماده کرده‌اید به آن آب جوش اضافه کنید. این نسبت در آمریکانو به صورت یک به یک است اما می‌توانید با توجه به طعم دلخواه و سلیقه خود آن را تهیه کنید.

بیشتر بخوانید: از یک کافی شاپ خوب چه انتظاراتی دارید؟

ردپای قهوه و اسپرسو

ماکیاتو (اسپرسو + کف شیر) چیست؟

این نوشیدنی ممکن است با لاته، کاپوچینو یا کافه ماکیاتو اشتباه گرفته شود، چرا که ارکان اصلی این سه اسپرسو و شیر است، اما نسبت های آنها با یکدیگر متفاوت هستند. تهیه ماکیاتو به این صورت است که ابتدا شیر را بخار یا کف می دهیم. پس از کف دادن شیر، آن را در لیوان ریخته اما با قاشق کف را از شیر جدا کرده به گونه ای که شیر به صورت کامل در لیوان ریخته شود سپس کف شیر به روی آن بیاید. اسپرسوی تهیه شده را به میزان یک شات یا یک نیم شات ( بر حسب ذائقه ) بر روی کف و شیر بخار داده شده، ریخته. ماکیاتو حاضر است.

حتما بخوانید: حرفه ای اسپرسو بنوشید

کاپوچینو (اسپرسو + فوم شیر + شیر) چیست؟

مخلوط شیر و شکر را در ظرف ریخته و روی حرارت بگذارید تا به جوش آید. بعد با یک همزن دستی و یا برقی شیر را هم بزنید تا خوب کف کند. نکته مهم برای هم زدن شیر این است که آن را نباید بصورت چرخشی هم بزنید و باید از یک طرف شروع به هم زدن کنید. داخل فنجان تا یک سوم آن را قهوه اسپرسو بریزید. با استفاده از یک قاشق شیر داغ را داخل فنجان بریزید. آخرین مرحله اضافه کردن کف شیر به فنجان است.

لاته (اسپرسو + شیر) چیست؟

این نوشیدنی نیز مانند دو نوشیدنی قبل بر پایه ی اسپرسو تهیه می شود. تهیه آن نیاز به زمان و دقت دارد. برای تهیه ی لاته ابتدا شیر جوشیده را در ظرفی ریخته و هم می زنیم تا حجم آن به یک‌ونیم برابر حجم اولیه شیر برسد. درون لیوان‌های مورد نظر، شیر را تا سه چهارم لیوان بریزید. کف شیر و شیر باقیمانده را نیز بین لیوان ها تقسیم کنید. نسکافه یا اسپرسو آماده شده را به شیر اضافه کنید. برای اضافه کردن نسکافه، یک قاشق چای‌خوری یا یک نی بزرگ برداشته و آن را از روی کف‌های شیر عبور دهید تا با سطح شیر برخورد کند. حالا نسکافه یا اسپرسو را روی قاشق یا داخل نی بریزید. با این کار بدون از بین رفتن کف شیر، اسپرسو با شیر مخلوط شده و لاته حاضر می گردد.

بیشتر بدانید: نقاب از چهره ی اسپرسو بردارید، فواید اسپرسو

موکا (اسپرسو + شکلات داغ + شیر) چیست؟

موکا شاید بخشی از خانواده کوچک لاته است. این نوشیدنی در ماگ سرو می شود. موکای اصل را با اسپرسو درست می کنند. برای تهیه مقداری اسپرسو را در ماگ ریخته و همزمان شیر گرم را نیز به آن اضافه می کنند. سپس  مقداری شکلات داغ آب شده در آن میریزند. می توان به چای شکلات از پودر هات چاکلت نیز استفاده کرد.

لطفا در قسمت دیدگاه ها نظرات و پیشنهادات خود را در مورد انواع قهوه بیان نمائید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

شانزده − پنج =