09120201137 info@iespresso.ir
دوشنبه, آذر ۱۸, ۱۳۹۸
قهوه ای با طعم استارباکس
برند قهوهکافی شاپ

قهوه ای با طعم استارباکس

399بازدیدها

تا حالا به این فکر کرده اید که برای صرف یک فنجان قهوه به کدام کافی شاپ رفته و چه برند قهوه ای را بنوشید؟ در این مطلب سعی شده است تا یکی از محبوب ترین برندهای جهانی را معرفی کنیم.

استارباکس یکی از مطرح ترین کافی شاپ های جهان است که بیش از ۱۹ هزار شعبه در ۶۰ کشور از جهان دارد. استارباکس بزرگترین کافی شاپ زنجیره ای در کل این کره ی خاکی است. اما در ایران به دلیل قطع روابط با تجاری با ایالات متحده آمریکا، استارباکس هیچ شعبه‌ای ندارد. اولین شعبه استارباکس در شهر سیاتل آمریکا در سال ۱۹۷۱ شروع به کار کرد و هم ‌اکنون دفتر اصلی این شرکت در همین شهر واقع است. در کافه ‌های استارباکس علاوه بر انواع قهوه ‌های گرم و سرد، چای، کیک، ساندویچ ‌های آماده و دیگر نوشیدنی ‌ها هم عرضه می‌شوند. همچنین مشتریان می ‌توانند بسته ‌های قهوه استارباکس و دیگر محصولات این شرکت مثل ماگ، بطری‌های مخصوص قهوه و انواع قهوه ‌سازهای خانگی را از شعبات استارباکس خریداری کنند.

قهوه ای با طعم استارباکس

قهوه های این کافی شاپ سایز های مختلفی داشته که هر کدام به نام های متفاوتی معرفی شده اند. در این بین “تال” کوچک ترین و “ترنتا” بزرگ ترین لیوان موجود است. این نام‌گذاری توسط خود استارباکس انجام شده است. منتقدان حوزه سلامت معتقدند نوشیدن نزدیک به ۱ لیتر قهوه در یک وعده به ‌شدت برای بدن مضر است؛ بنابر این گنجایش بزرگترین لیوان استارباکس از یک لیتر کمتر است.

لوگوی کافی شاپ استارباکس

لوگویی که معرف برند استارباکس می باشد تا به حال سه بار دستخوش تغییرات شده است. اما پری دریایی درون مارک همچنان همان است و تنها جزئیات و یا تغییرات کوچکی در آن دگرگون شده است. طرح این‌ حوری دریایی اولین بار در لوگوی گرد و قهوه‌ای رنگ این شرکت به ‌نمایش درآمد. در حاشیه یا این طرح قهوه ای علاوه بر قهوه کلمات چای و ادویه نیز به چشم می خورد. در سال ۱۹۸۷ لوگو از نقاشی دستی خارج و به‌ صورت گرافیکی طراحی شد؛ و تنها عبارت قهوه بر روی آن یکه تازی کرد. لوگوی استارباکس در سال ۱۹۹۲ نیز تغییر کرد. در لوگوی جدید چهره و مو های پری دریایی در کادری بسته جای خوش کرد. در سال ۲۰۱۱ عبارت Starbucks Coffee از دور لوگوی دایره‌ای شکل حذف و رنگ مشکی حوری دریایی به سبز تبدیل شد. هم ‌اکنون هیچ نوشته‌ای در لوگوی استارباکس وجود ندارد و تنها همان پری دریایی بر روی لیوان شناور است.

قهوه ای با طعم استارباکس

فنجان ها و ماگ های این برند همچنان با طرح قدیمی آن به فروش می رسند که سال تولید آن زیر برند بر روی محصول درج شده است. چیزی که استارباکس را در جهان متمایز کرده استراتژی آنها مبنی بر افزایش تعداد و گسترش دادن شعبه های خود در داخل و خارج خاک آمریکاست. شاید روزی اولین فروشگاه در سطح کره ی ماه، کافی شاپ زنجیره ای استارباکس باشد. علاوه بر گسترش شعب، ایجاد فضایی خاص و منحصر به فرد و خدمات بی نظیر این کافی شاپ ممتاز را در جهان متمایز کرده است.

قهوه ای با طعم استارباکس

اگر قصد صرف فنجان قهوه را در خارج از کشور دارید، پیشنهاد ما به شما کافی شاپ های زنجیره ای استارباکس است. اگر به یکی از این شعب در سراسر جهان مراجعه کردید، جای ما را نیز خالی کنید و نهایت استفاده و لذت را از محیط و منوی بی نظیر آنجا ببرید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوازده + نوزده =