09120201137 info@iespresso.ir
شنبه, تیر ۲۹, ۱۳۹۸
قهوه فقط نوشیدنی نیست
قهوه

قهوه فقط نوشیدنی نیست

171بازدیدها

اکثر ما قهوه را به عنوان نوشیدنی می شناسیم. نوشیدنی ای که هرکداممان حتی برای یکبار شب را بیدار ماندن و یا تست مزه، نوشیده ایم. شاید بسیاری از شما قهوه را به عنوان دارو و درمانگر استفاده کردید. یا در موارد بهداشتی مانند ماسک های صورت و مو به مصرف رساندید. شاید با قهوه و انواع دم کردن آن خود را یک هنرمند یا باریستای تمام عیار دانسته و از این کار لذت برده اید. حال با یکی دیگر از کاربردهای قهوه آشنا شوید. این کاربرد یکی از محبوب ترین خلق آثار در نقاشی است. درست فهمیدید، نقاشی با قهوه.

قهوه فقط نوشیدنی نیست

همچنین بخوانید: مشتریان کافی شاپ را دو چندان کنید

با قهوه نقاشی بکشید

نقاشی با قهوه، سبکی نسبتا جدید است. از آنجایی که قهوه به خودی خود رنگ دارد و حتی در گذشته و نیز تا حدودی امروزه از آن به عنوان رنگ موی طبیعی استفاده می کردند؛ خواص رنگ دهی آن بر کسی پوشیده نیست. نقاشی با قهوه از تکنیک های نقاشی آبرنگ است. اگرچه در این سبک از نقاشی تنها و تنها از یک رنگ استفاده میشود؛ اما والورهای رنگ ( میزان پررنگی و کم رنگی ) تصاویری متفاوت و زیبا ایجاد خواهد کرد. در نقاشی با قهوه شما شاهد تابلویی خواهید بود شبیه به تصاویر سیاه و سفید. امروزه هنرمندان بسیاری در این زمینه فعالیت دارند و آثار شگرف و بی نظیری از آنها شاهد هستیم. اگر شما به این سبک نقاشی علاقه و یا در نقاشی آبرنگ دستی دارید، سریعا شروع کنید. کافی است فنجانی قهوه بیاورید. از مقواهای مخصوص نقاشی آبرنگ استفاده کنید. مقواهای فابریانو برای این کار مناسب هستند. اگر حرفه ای نقاشی می کنید مقواهای صد درصد کتان را به شما پیشنهاد میکنیم. برای کشیدن این نقاشی شما به قلمو آبرنگ نیز احتیاج دارید. و همینطور یک مداد برای کشیدن طرح اولیه ی خود. لیوان آب را فراموش نکنید. در ابتدا شما باید رنگ را بسازید. منظور از رنگ میزان پررنگی و کم رنگی قهوه است. ابتدا طرح دلخواه و مورد نظرتان را روی مقوا بکشید. بعد از کمترین رنگی که با مخلوط قهوه و آب بدست آوردید شروع به رنگ آمیزی طرحتان کنید. بعد از گذاشتن رنگ کمرنگ با رنگ پررنگ جزیئات طرح را کامل کنید. با قهوه ثابت کنید شما بسیار هنرمند هستید.

حتما بدانید: لاته، فنجانی زیبا از قهوه

قهوه فقط نوشیدنی نیست

مطالعه بیشتر: از یک کافی شاپ خوب چه انتظاراتی دارید؟

ببینید و لذت ببرید

حتما ویدئو هایی را در فضای مجازی و رسانه مبنی بر کشیدن نقاشی ها با شن و یا خاک دیده اید. افرادی هستند که در این ایده از پودر قهوه و دانه های آن استفاده می کنند. یعنی با پودر قهوه شروع به کشیدن طرح و نقاشی می کنند. هرچند برای اینکار باید بسیار حرفه ای بود، اما شما می توانید با یک عدد قاشق، مقداری پودر قهوه، یک سطح صاف و سفید ( مانند کاغذ یا مقوا) وارد این هنر جذاب و زیبا شوید. اینها ابتدایی ترین وسایل برای کشیدن نقاشی با این پودر است. اگر حرفه ای این کار را دنبال می کنید و طرح های ریز و ظریف می کشید، شما نیاز به یک پنس، فرچه ای کوچک و یا حتی سوزن و خلال دندان دارید. طرحی که در ذهن دارید و یا روی کاغذ کشیده اید را با ریختن آرام پودر قهوه بپوشانید و ایجاد کنید. این تازه ابتدای راه است.

ترکیب این دو هنر ( نقاشی با قهوه دم شده و پودر آن) آثار بسیار زیبا و جذابی خلق خواهد کرد که شما نه تنها هنر نقاشی خود را به رخ می کشید، بلکه با این هنر خلاقیت و ایده پردازی را وسعت می دهید.

پیشنهاد ویژه: جذب کافئین با اسپرسو یا قهوه دمی ؟

دیدگاه خود را ثبت کنید

15 − 7 =