09120201137 info@iespresso.ir
پنجشنبه, آبان ۲۳, ۱۳۹۸
قهوه ی عالی و معده ی خالی
قهوه

قهوه ی عالی و معده ی خالی

261بازدیدها

قهوه نوشیدنی ای که از خواص آن بسیار یاد میکنند. نوشیدنی ای که هر صبح برای آغازی دلپذیر تر و پر انرژی نوشیده شده و می توان از آن به عنوان نیرو محرکه ی زندگی بسیاری از مردم جهان نام برد. اگر شما اهل نوشیدن قهوه ی ناشتا هستید باید موضوعی را با شما درمیان گذاشت. بهتر است از این کار دست بکشید. اگر قهوه ی ناشتا جز عادات هر روزه ی شما است؛ خطر ابتدا به زخم معده در کمینتان نشسته است. همانطور که میدانید قهوه گیاهی است که مانند بسیاری از میوه ها و گیاهان مواد آنتی اکسیدانی دارد. آنتی اکسیدان ها مواد ضد سرطان هستند. این مواد در قهوه موجب پیشگیری از سرطان روده ی بزرگ خواهد شد.متخصصین معتقدند که آنتی اکسیدان های موجود در قهوه ای که ناشتا و با شکم خالی مصرف میشود، معکوس عمل میکند. یعنی آنچه که برای سلامتی و پرهیز از بیماری مصرف میشود؛ اکنون خود عامل بیماری است.

قهوه ی عالی و معده ی خالی

بخوانید: جذب کافئین با اسپرسو یا قهوه دمی؟

تاثیرات قهوه بر معده خالی

نوشیدن یک فنجان قهوه با معده ی خالی موجب افزایش ترشحات معده خواهد شد. این ترشحات بیش از حدی است که یک خوراکی معمولی مانند شیر و یا آبمیوه را مصرف میکنید. افرادی که دچار زخم یا التهاب معده هستند به خوبی این مطلب را درک میکنند. اگر پس از صرف قهوه ی ناشتا معده ی خودتان را با مواد غذایی سنگین پر کنید مشکلات گوارشی یقینا به سراغ شما خواهند آمد.در این حالت هضم پروتئین ها با مشکل مواجه میشود. در پی اختلال در هضم پروتئین ها بدن شما دچار سوزش و التهاب روده ها و نفخ خواهد شد و اگر مثبتانه به این موضوع نگاه نکنیم ممکن است به سرطان روده دچار شوید. بنابراین از داشتن چنین برنامه ای در زندگی خود بپرهیزید.

حتما بدانید: لاته، فنجانی زیبا از قهوه

قهوه ی عالی و معده ی خالی

زمان نوشیدن

متخصصین بر این باورند که قهوه را بلافاصله بعد از بیدار شدن ننوشید، بهتر است بگذارید یک ساعت از زمان بیدار شدن شما در صبح بگذرد. یا اگر خیلی عجله دارید آن را بعد صرف صبحانه یا یک تکه نان خوراکی های مشابه؛ میل نمایید. اگر شما قبل صبحانه یک فنجان از آن را بنوشید، و صبحانه ای که بعد از نوشیدن قهوه میل می کنید دارای میزان کربوهیدرات کمی باشد؛ قند خون شما نسبت به زمانی که قهوه ای با کافئین کمتر یا بدون کافئین قبل از صبحانه ای که میزان کربوهیدرات بالاتری دارد می نوشید؛ افزایش می یابد. محققین معتقدند که این نوشیدنی لذیذ باعث افزایش مقاومت بدن نسبت به انسولین در همان لحظه میشود. درواقع میزان قند خون شما رابطه ای نزدیکی بین حجم کربوهیدرات دریافتی شما از صبحانه است. همانطور که گفته شد اگر بعد از صرف قهوه صبحانه ای میل کنید که دارای مقدار زیادی مواد کربوهیدراتی باشد؛ قندخون شما افزایش پیدا خواهد کرد.

پیشنهاد ویژه: قهوه فقط نوشیدنی نیست

دیدگاه خود را ثبت کنید

5 − 2 =