09120201137 info@iespresso.ir
شنبه, خرداد ۵, ۱۳۹۸
لاته، فنجانی زیبا از قهوه
قهوه

لاته، فنجانی زیبا از قهوه

157بازدیدها

فنجان های قهوه ای که روی آنها طرح های زیبایی کشیده شده است، این فنجان ها همان لاته هایی هستند که به دلیل زیبایی و طرح هایشان علاقمندهای بسیاری به خود جذب کردند. کافی لاته، لاته و یا لته یکی از نوشیدنی های گرم از خانواده ی قهوه است. در کنار پایه ی قهوه، شیر نیز یکی از ستون های اصلی این نوشیدنی است . کافی لاته در لغت به معنای قهوه (کافی) و شیر (لاته) است. برای تهیه این نوع کافی قهوه اسپرسو را با شیر داغ یا جوشیده ترکیب می کنند و روی آن را با خامه شیر پوشش می دهند. این قسمت همان قسمت خلاقیت و هنر است. کافی لاته معمولا در فنجان یا لیوان شیشه‌ای بلند سرو می‌ شود.

بیشتر بخوانید :لاته ای با طعم هنر و نقاشی

لاته، فنجانی زیبا از قهوه

کافی لاته درست کنید

برای تهیه این کافی نیاز به دو لیوان شیر، نسکافه، اسپرسو یا قهوه به اندازه دو قاشق چای خوری و در نهایت شکر اگر طعم شیرین می پسندید. تهیه لاته گرم سه مرحله دارد . در ابتدای کار شیر را جوشانده و داغ کنید. بعد از داغ کردن شیر آن را در ظرفی ریخته و با همزن برقی آن به هم بزنید تا حجم آن به یک‌ ونیم برابر حجم اولیه اش برسد. زیاد هم زدن و کند کار کردن در این مرحله باعث می شود شیر سرد شود. در ادامه وارد مرحله دوم می شود. درون لیوان هایی که قصد سرو آن را دارید . شیر را تا سه چهارم لیوان بریزید. خامه و کف شیر و شیر باقیمانده را نیز درون لیوان‌ها تقسیم کنید. استفاده کردن از قاشق و … در این مرحله باعث میشود کف شیر خوابیده شود، پس حدالمقدور از کاربرد قاشق خودداری کنید. نسکافه یا اسپرسو درست کنید . اکنون وارد مرحله ی سوم می شویم. حالا زمان اضافه‌کردن نسکافه یا اسپرسو به شیر است. پس یک قاشق چای‌خوری یا یک نی بزرگ برداشته و آن را از روی کف‌های شیر رد کنید تا با سطح شیر برخورد کند. حالا نسکافه یا اسپرسو را روی قاشق یا داخل نی بریزید. به این ترتیب؛ بدون اینکه کف شیر روی لیوان خراب بشود، نسکافه یا اسپرسو یا قهوه با شیر مخلوط شده است.

مطالعه بیشتر: قهوه فقط نوشیدنی نیست

لاته، فنجانی زیبا از قهوه

چگونه لاته و کاپوچینو رو تشخیص دهیم؟

تفاوت این دو در نسبت قهوه آنها به شیر مصرفی است. در این نوع نوشیدنی، قهوه به نسبت یک به سه به شیر جوشیده اضافه می‌شود؛ اما این نسبت برای کاپوچینو برابر و مساوی است. در کاپوچینو تنها و تنها باید از اسپرسو استفاده کرد. اما در لاته ما این محدودیت را نداریم و می توانیم نسکافه و قهوه نیز استفاده کنیم. آخرین تفاوتی که می توان از آن یاد کرد کف شیر آنها است که در لاته حدود ۱۲ میلی‌متر ولی در کاپوچینو حدود ۲ سانتی‌متر است.

محبوبیت این نوع قهوه به دلیل طعم دلچسبش بیشتر از کاپوچینو است. چرا که کاپوچینو تلخی بیشتری نسبت به لاته دارد. طبق مراحل بالا این قهوه را در منزل تهیه کنید و از سرو آن لذت ببرید.

پیشنهاد ویژه: باید هایی برای راه اندازی کافی شاپ

دیدگاه خود را ثبت کنید

یک × یک =