09120201137 info@iespresso.ir
پنجشنبه, آبان ۲۳, ۱۳۹۸
دکوراسیون کافی شاپکافی شاپ

کافی شاپ همراه با موزیک و موسیقی

380بازدیدها

یکی از دغدغه های کافی شاپ داران برای جذب مشتری، انتخاب موسیقی پس زمینه است. قطعا افراد برای رفتن به کافی شاپ ، کافه ای را انتخاب می کنند که موزیک و موسیقی دلخواه خود را در فضایی آرام و دلنشین بشنوند. با پخش یک موسیقی آرام موجب فراهم آوردن فضایی دلنشین خواهید شد. موسیقی تاثیر مستقیمی روی احساسات مشتری میگذارد. همچین موزیک انتخابی شما نشان دهنده ی میزان احترام به مشتری است. در بسیاری از کافی شاپ ها به مشتری این امکان داده می شود تا موزیک مورد علاقه ی خود را از لیست موزیک های پخش کننده انتخاب کند.

تحقیقات زیادی در زمینه تأثیر موسیقی بر مشتریان در محیط‌های عمومی انجام گرفته است. بنابر نتایج حاصل از این تحقیقات، اکثر کافه داران ( چه آنان که حرفه ای و جهانی هستند و چه آنانی که کسب و کار کوچکی دارند) موسیقی پس‌زمینه را به‌عنوان عاملی برای شور و حال مشتریان می دانند. همچنین پخش موسیقی ۱۸ درصد فشار کاری را از پرسنل کم میکند و مقدار فروش را ۱۷ درصد افزایش خواهد داد.

حتما بخوانید: نقاب از چهره اسپرسو بردارید

کافه ای همراه با موزیک

به هارمونی برسید

سعی کنید موسیقی انتخابی شما با محیط کافی شاپ همخوانی داشته باشد و در تضاد نباشد. سبک و حال هوای کافی شاپ شما که آن را منو و دکور می سازد نباید با یک موسیقی ناموزون بهم بریزد. به طور مثال کسی که به یک کافه ی سنتی آمده؛ قطعا در انتظار شنیدن موسیقی پاپ یا راک نیست. او دوست دارد در کنار استفاده از ظروف سفالی و نوشیدن چای موسقی دلنشین سنتی را گوش کند. همچنین باید توجه داشته باشید که موسیقی ای که ریتم شاد دارد استفاده نکنید. این نوع موسیقی باعث افزایش گردش خون شده و انرژی فرد را افزایش میدهد. انتخاب موزیک با کلام یا بی کلام رابطه ی مستقیمی با سلیقه ی مخاطب و فضای کافی شاپ دارد. در کافه هایی که سبکی متفاوت دارند و از رنگ های تیره و گرم استفاده کرده اند، می توان انتظار رفت که موزیکی باکلام همگام با سنگینی فضا پخش کنند.

لطفا مطالعه کنید: قهوه ساز خود را برای یک قهوه آرامش بخش دم دست بگذارید

ریتمیک موزیک حفظ شود

در یک آلبوم موسیقی ما شاهد موزیک هایی با ریتم متفاوت هستیم. ریتمی تند و شاد، سپس ریتمی آرام و ملایم. در کافه بهتر است تنها از یک ریتم موزیک استفاده کنیم. این بدین معنا نیست که فقط یک موزیک یا از یک خواننده آهنگ پخش کنیم، در واقع باید موزیک هایی را پلی کرد که از نظر ریتم در کنار هم باشند. این کار باعث میشود کافه تان هارمونی خود را حفظ کرده و دچار یک توازن شود. اینکه چه ریتم موزیکی را مناسب می دانید باید گفت شما میزبان چه نوع مخاطبی هستید؟ سعی کنید مخاطب خود را بشناسید. یا در اولین ماه افتتاحیه از پرسشنامه ها و نظرسنجی ها استفاده کنید تا بتوانید موزیک دلخواه مشتری را پیدا و پخش کنید.

جالب است بدانید: آیا با قهوه می توان برق تولید کرد؟؟

به طور کلی می توان گفت موزیک انتخابی در کافی شاپ را بر اساس دیزاین کافی شاپ، رنگ‌های به‌کاررفته در فضای کافی شاپ، ساعات مختلف روز، سن مشتریان و جنسیت آن‌ها باید انتخاب کرد. در این میان کافه هایی نیز هستند که موسیقی زنده اجرا می کنند. این کافه ها نیز از این موضوع مستثنی نیستند.

پیشنهاد ویژه: می رویم کافی شاپ ، حرفه ای قهوه بخوریم

دیدگاه خود را ثبت کنید

1 × 1 =