09120201137 info@iespresso.ir
پنجشنبه, آبان ۲۳, ۱۳۹۸
کافی شاپ های خلاقانه
کافی شاپ های خلاقانه
دکوراسیون کافی شاپکافی شاپ

کافی شاپ های خلاقانه

360بازدیدها

اگر از کافی شاپ هایی که دکوراسیون یا منوی خلاقانه دارند خوشتان می آید و یا دوست دارید کافی شاپ خلاق داشته باشید، ما برای شما چند پیشنهاد داریم. امروزه کافه‌ ها فراتر از مکانی برای نوشیدن قهوه هستند. می توان به جرات گفت که امروزه کافه ها نه تنها مکانی برای نوشیدن و خوردن بلکه مکانی برای رسیدن به آرامش و خستگی در کردن و مکانی مناسب برای قرار های مختلف است. از این رو کافه ها سعی در خلاقیت دارند تا بتوانند مشتری خاص خود را داشته و به فروش حداکثری برسند. این خلاقیت ممکن است در دکور و تم کافه، در منو، نوع پذیرایی و کارکنان آن انجام شود. در این مطلب از جزئیاتی سخن میکنیم که موجب می شود تا کافه تان خلاقانه تر از این چند مورد باشد. مثلا با اضافه کردن چند بازی فکری به کافه تان می تواند تفکر خلاقانه ای باشد.

کافه‌های ننو

یکی از کافه هایی که در دنیا با ایده ای خلاقانه اجرا شده است، کافه ننو است. در جای جای این کافه ها ننو هایی وصل شده است که مشتریان بتوانند در این مکان ها به راحتی استراحت کنند. شما نیز می توانید با قرار دادن ننو در کافه تان امکان استراحت را برای مشتریان خود فراهم کنید. نکته ی قابل توجه ی این کافه ها این است که نمیتوان نوشیدنی یا خوراکی سفارش داده شده را روی ننو نوشید. چرا که ممکن است بریزد.

جالب است بدانید: باریستا ، ساقی اسپرسو

کافی شاپ های بازی

در بسیاری از کافه ها شما شاهد وجود بازی های فکری و تخته ای هستید که می توانید برای سپری کردن اوقاتتان در کنار استفاده از منو از آنها بهره ببرید. بازی هایی همچون شطرنج، تخته نرد، اتللو و … . با وجود فراگیر شدن این بازی ها در کافه ها باز هم میتوانید در این زمینه خلاقیت به کار ببرید. شما میتوانید از بازی های کامپیوتری و کنسول ها نیز استفاده کنید. شاید اینگونه شما کافی شاپی راه اندازی کرده اید که تم اصلیتان، کلوپ بازی است. اینگونه می توانید مشتریان خاصی را به کافه ی خود بکشانید.

مطلب پیشنهادی: کیفیت آب، مهمترین عامل در کیفیت قهوه

کافی شاپ های عکاسی

کافه هایی که ویژه ی عکاسی ایجاد شده اند در سرتاسر دنیا مرسوم هستند. شاید با شنیدن کافه های عکاسی به یاد آتلیه ها بیافتید. اما این چیزی ورای یک آتلیه است. ممکن است کافی شاپ هایی وجود داشته باشند که به علت فضای زیبا و دکوراسیون فوق العاده شان بخواهید چندین عکس با آنجا بگیرید و حتی ممکن است خود مسئولین کافه جایگاه هایی را برای عکاسی شما محیا کرده باشند. اما منظور از کافه های عکاسی این نیست. کافه های عکاسی کافه هایی هستند که شما از سفارش خود عکس میگیرید. این کافه بر روی عکاسی کلاسیک و دوربین‌های قدیمی تمرکز دارد. قطعا یکی از شانس های خلاقانه ای این کافه ها مسابقات عکاسی است. دکور این کافه ها نیز از دوربین و عکاسی به دور نیست. مثلا در کافه ای مانیل، پایتخت فیلیپین لیوان‌ها از لنزهای دوربین(لنز واقعی) ساخته شده‌. لامپ‌ها و سایز تجهیزات نورپردازی‌ نیز از لنز با سایر قطعات دوربین  ساخته شده‌ است، حتی در منوی کافه‌، اندازه‌ها با پیکسل و مگاپیکسل نوشته و سفارش داده می شود. فضای داخل کافه اکثرا با لوازم خاطره انگیز مرتبط با عکاسی تزیین شده است و محیطی نوستالژیک به ارمغان می آورد.

کافی شاپ های خلاقانه

کافه ای خلاق با منو

کافه ای در توکیو وجود دارد که تماما از شکلات است. البته تمام آنچه که در منو می بینید. شما نیز به راحتی می توانید کافه ای خلاق داشته باشید. مثلا تمام آنچه در منوی شماست بر پایه ی یک نوع ماده ی خوراکی خاص تولید شود. همینطور می توانید آن را تم اصلی دکور کافه نیز قرار دهید.

کافه‌های پر دردسر تخیلی

برای خلاقیت لازم نیست جای دوری بروید. کافی است کمی دنیایتان را تخیلی کنید. شما به راحتی می توانید از مکانی که چیزی ندارد تا مکانی که پر از تمام آنچه که هست، کافی شاپی بی نظیر ایجاد کنید. می توانید ایده های خلاقانه ی تخیلی را از فیلم ها و کتاب های تخیلی بگیرید. اما ساخت این کافه ها کمی هزینه بر است. چندین کافه از این نوع در سراسر زمین وجود دارد که برای هر مخاطبی جذاب است.

حتما بخوانید: آیا با قهوه می توان برق تولید کرد؟؟

کافه های کاری

در اکثر نقاط کافه هایی هستند که شما می توانید کار مورد نظرتان را به مسئولین آنجا سپرده و خود وقت گذاراندن آن کار را به نوشیدن فنجان قهوه ای اختصاص دهید. به طور مثال در کشور دانمارک کافه هایی وجود دارد که در آنها خشکشویی قرار گرفته. مشتریان می توانند لباس های خود را درون ماشین های لباسشویی قرار دهند و تا زمان تحویل لباس خود برای استراحت و صرف نوشیدنی و … در همان کافه بنشینند. شما نیز می توانید از این خلاقیت استفاده کنید. به طور مثال می توانید این کار را در ایران با ارائه خدمات بانکی در هم بیامیزید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

چهار × سه =