09120201137 info@iespresso.ir
جمعه, آبان ۲۴, ۱۳۹۸
می خواهیم کافی شاپ مجهز راه اندازی کنیم!
دستگاه اسپرسوکافی شاپ

می خواهیم کافی شاپ مجهز راه اندازی کنیم!

368بازدیدها

برای راه اندازی یک کسب و کار حرفه ای خیلی چیزها نیاز است. اگر می خواهید کافی شاپ مجهز افتتاح کنید در کنار پیدا کردن مکان مناسب و استخدام نیروهای لازم شما نیاز به تجهیز کافه به لوازم و وسایل تخصصی هستید. اگر از تجهیزات و دستگاه های حرفه ای تر برای این امر استفاده کنید، خروجی کسب و کار نیز موفق تر خواهد بود. داشتن تجهیزات و لوازم حرفه ای در کار موجب داشتن کسب و کاری پر رونق خواهد شد. اگر بحث هزینه ها و سرمایه در میان نیست، کافی شاپ مورد نظرتان را به تمام وسایل مورد نیاز مجهز کنید. بسیاری از کافی شاپ ها به دلیل بودجه ی محدود خود از خرید برخی وسایل چشم پوشی می کنند که در نتیجه موجب حذف برخی از خوراکی ها و نوشیدنی ها از منو می گردد. این کار عملا مشتری را با یک سفارش مخصوص از ما میگیرد. اما آنچه که در هر کافی شاپ مجهزی نیاز است عبارتند از :

دستگاه اسپرسو

رکن اصلی کسب و کار یک کافی شاپ همین دستگاه اسپرسو است. فرآیند ساخت تمام نوشیدنی های گرم در کافی شاپ به نوعی وابسته به آن می باشد.

حتما بخوانید: حرفه ای اسپرسو بنوشید

فر،ساندویچ ساز، تستر و وسایل پخت و پز

بسیاری از کافی شاپ ها پخت پز کیک و مواد غذایی گرم مانند اسنک و چیپس و پنیر و … را خود انجام میدهدند. برای این منظور شما نیازمند فر و وسایل پخت و پز و … هستید.اگر در کافی شاپ تان منوی صبحانه نیز دارید نیاز شما به ساندویچ ساز قطعی است. همچنین ساندویچ ها و اسنک ها پرطرفدار ترین خوراکی های کافی شاپ های امروزی هستند.

یخچال و فریزر

برای ارائه ی نوشیدنی های خنک و بستنی ها و … شما نیاز به یک یخچال و فریزر دارید. همچنین کیک های خامه ای را باید در یخچال نگهداری کنید. متناسب با مشتری و ارائه ی خدمات سایز یخچال و فریزر را باید انتخاب کنید.

جالب است بدانید: از یک کافی شاپ خوب چه انتظاراتی دارید؟

قفسه بندی، مواد اولیه

برای نظم بخشیدن به کار باریستا و جلوگیری از سر در گمی و شلوغی، باید قسمت تهیه مجهز به قفسه و کمد و میز باشد. مواد اولیه ی تهیه ی خوراکی ها و نوشیدنی ها را نیز از مکانی مطمئن خریداری کنید تا با کیفیت باشند. همیشه آمار میزان موجودی از هر ماده ی غذایی را داشته باشید تا در صورت کمبود سریعا به تهیه ی آن پرداخته تا مجبور نشوید آن را برای چند روز یا حتی چند ساعت از منوی خود خط بزنید.

می خواهیم کافی شاپ مجهز راه اندازی کنیم

دستگاه آسیاب قهوه (گرایندر)

گرایندر دستگاهی است که در کافه های حرفه ای باید ببینید. این دستگاه نشان دهنده ی کیفیت قهوه ی هر کافه است.

شیکر برقی (shaker)

شیکر های برقی ابزاری هستند برای ساخت بافت های یکدست و نرم. با استفاده از این دستگاه میتوان میلک شیک های مطبوعی درست کرد.

دستگاه یخ ساز

اگر در منو نوشیدنی های سرد دارید، حتما به یکی از دستگاه های یخ ساز نیازمندید.چرا که آماده سازی نوشیدنی خنک بدون یخ امکان پذیر نیست.

دستگاه بلندر (مخلوط کن)

دستگاه مخلوط‌کن برای مخلوط کردن مایعات و همچنین جهت خرد یا آسیاب کردن گوشت، سیب زمینی، پیاز، مغز گردو، برنج، ادویه و اجسام سخت به کاربردی است.

وافل ساز و کرپ ساز

وافل و کرپ دستگاه هایی هستند که منوی صبحانه شما را حرفه ای تر خواهند کرد.

لوازم کافی شاپ و باریستا

وجود لوازمی کوچک و کاربردی در بار سرد و گرم برای تجهیز کافی شاپ بسیار اهمیت دارد. لوازمی از قبیل:

تمپر(Tamper) ،ترازو(Scale)، مادلر(Muddler)، یخ خردکن، ترمومتر، گل خامه زن، ناک باکس، شیکر دستی، پیچر و…
برای تهیه ی این وسایل و تجهیز قسمت بار کافی شاپ کافی است قیمت ها و کیفیت های اجناس را بررسی کنید.متناسب با سلیقه و میزان هزینه ای که میتوانید برای این کار داشته باشید سعی کنید تمام وسایل مورد نیاز را تهیه و به جمع حرفه ای ها بپیوندید.

پیشنهاد ویژه: می رویم کافی شاپ ، حرفه ای قهوه بخوریم

دیدگاه خود را ثبت کنید

چهار + چهار =